דק סינטטי

דק סינטטי

זה לא סוד שמדינת ישראל סובלת בשנים האחרונות ממחסור חמור במים. מסיבה זו עלויות המים גבוהות מאוד. מובן שאלו הסובלים מעובדה זו באופן מיוחד הם בעלי הגינות הם זקוקים להרבה מים על מנת להשקות את הגינה ולעיתים הדבר מסתכם בסכומי כסף גבוהים ועלויות משמעותיות במיוחד. מסיבה זו אנחנו מוצאים יותר ויותר גינות המתכסות דק. רבים מבקשים ליהנות מהמוצר היפהפה שחוסך להם כסף ומשדרג את מראה הגינה.

כאן כדאי להכיר את סוגי הדק השונים.

בגינות רבות אנחנו מוצאים כיום את הדק המחפה את הגינה או חלקים ממנה. הגינה מקבלת מראה משודרג ויפה כאשר בעזרת הדק ניתן ליצור שבילים, ולרצף את הגינה בהתאם לתכנית הרצויה. ישנם סוגי דק שונים. על פי רוב אנחנו מוצאים את הדק העשוי מסוגים שונים של עץ. לכל אחד מהם היתרונות שלו לצד החסרונות וחשוב לשים לב אליהם לפני שנופלת ההחלטה.

דק עשוי עץ טבעי

הדק המיוצר מעץ טבעי ייראה אמנם מושלם. אבל אין להתעלם מכך שהדק מהסוג הזה יהיה הרבה יותר חשוף לשריטות או פגיעות שונות כמו גרירה של רהיטים או מכות שונות וכדומה. מלבד זאת, ישנם הבדלים משמעותיים מבחינת האיכות של העץ והעמידות שלהם לצד הצורך בתחזוקה שוטפת.

כך לדוגמא יש את הדק העשוי מעץ אורן. מדובר בדק מאוד מיוחד מבחינת המראה והגימור אך סוג העץ הזה הינו רך למדי ועל כן כל מכה, שימוש או גרירה של רהיטים וכדומה, יבלטו עליו ויותירו עליו רושם. יש כמובן עצים חזקים יותר כמו איפאה ועוד אך אלו ידרשו גם כן תחזוקה וטיפול שוטפים.

דק סינטטי

בגלל הצורך בטיפול השוטף והדאגה התמידית לדק העשוי עץ, הן מפני מזיקי עץ שונים והן מפני מפגעים שעשויים לפגוע במרקם של הדק, בוחרים רבים דווקא דק סינטטי.

למרבה הפלא לא נראה כלל כי מדובר בתחליף שהוא אינו טבעי. התחליף הסינטטי מהווה ממש מענה מושלם ונראה כמעט זהה למקור. הוא מדמה את מראה העץ ממש, אך ללא הצורך בתחזוקה מעבר לניקיון רגיל וסטנדרטי.

פשוט ירוק – הפתרון המושלם לכל גינה שרוצה להיראות טבעית.