מסוף סליקה אינטרנטי – מה זה ומי צריך את זה

מסוף סליקה אינטרנטי

אחד השינויים המהותיים ביותר שהכלכלה העולמית עברה בעשרים השנה האחרונות, הוא המעבר מצריכה פנים אל פנים לצריכה ברשת.

עד שנות התשעים, מרבית הצריכה שלנו היתה פנים אל פנים מול המוכרים. לא משנה אם זה בסופרמרקט, חנות בגדים, מסעדה, שוק או בכל מקום אחר. זו היתה הדרך היחידה שאנחנו הכרנו, הדרך היחידה כמעט שהיתה אפשרית.

החל מאמצע שנות התשעים וביתר שאת מתחילת המיליונים, נוצרה תרבות צריכה חדשה, כזו שמאפשרת לכל אחד מאיתנו לרכוש מוצרים ושירותים דרך המחשב, דרך מכשירי הסלולר, טאבלט והכל תחת האופציה של רכישת מוצרים ושירותים באינטרנט. אנחנו כבר לא צריכים ללכת לחנות בשביל זה, אנחנו לא צריכים לעמוד מול מוכרים, ואנחנו גם לא צריכים לתת להם כרטיס האשראי שלנו בשביל שיבצעו את הרכישה. כל מה שנדרש מאיתנו, זה להיכנס לאתר או לאפליקציה, למלא את הפרטים, לחכות שהעסקה תאושר ובסופו של דבר, נקבל את המוצר או את השירות.

כפי שאנחנו יודעים, כיום אנחנו יכולים לרכוש כל דבר באינטרנט. החל מעסקאות תיירות, המשך בכרטיסים למופעים ואירועים שונים, הזמנת מזון בסופרמרקט, וכלה ברכישת ביגוד, מוצרי אלקטרוניקה וכל דבר אחר. הכל נעשה באמצעות עמוד מיוחד בו אנחנו יכולים למלא את הפרטים שלנו וכך העסקה מתבצעת.

על מנת שהעסק יוכל לגבות מאיתנו את הכסף דרך חברת האשראי, הרי שהוא צריך להשתמש במסוף סליקה אינטרנטי. הוא צריך להיות מקושר למסוף שיאפשר לו לסלוק את הכרטיס שלנו אחרי שאנחנו ממלאים את הפרטים. בלי התקשורת למסוף סליקה, לא ניתן לבצע את התהליך.

כיצד זה מתנהל ומי באמת צריך את זה

נתחיל מהסוף, לא כל בעל אתר אינטרנט בהכרח צריך להיות מקושר למסוף סליקה, אך כל מי שמעוניין למכור מוצרים ושירותים דרך האינטרנט, חייב שיהיה לו חיבור למסוף כזה. אחרת הוא פשוט לא יכול להעביר את הכרטיס ולקבל אישור עליו.

מסוף סליקה הוא הגורם שגובה עבור בעל העסק את סכום הרכישה. הרעיון הוא פשוט, אנחנו ממלאים פרטים של כרטיס אשראי, כשחברת האשראי מאשרת שהפרטים שלנו נכונים, אז המסוף סולק את הכרטיס וכך בעל העסק מקבל את הסכום שמגיע לו, ואנחנו מקבלים את המוצר. מן הסתם, אנחנו נראה שהסכום הופחת מהחשבון שלנו וירד ממנו ביום בו נעשה ניכוי של חשבון האשראי הכולל. בעל העסק יקבל את הסכום לחשבון שלו, על פי ההסכמים שיש לו עם חברת האשראי. צריך לציין, שכל בעל עסק משלם עמלה מסוימת לחברת הסליקה על השירות שהיא מעניקה לו.

לפני סיום רק נדגיש, על מנת להיות מחובר למסוף סליקה, יש להקים עמוד מאובטח על פי התקן, בו יכול הלקוח למלא את פרטיו האישיים ופרטי האשראי ללא חשש לדליפת מידע.