תביעות נזיקין – באילו מקרים זה אפשרי

עורך דין

המונח תביעת נזיקין, הוא מהמונחים הנפוצים ביותר בעולם הביטוח. חלק גדול מאוד מהתביעות בתחום מתקשרות לנזק אשר נגרם, בין אם זה לאדם, רכוש או עסק. הנזק יכול להתבצע על ידי גורמים שונים, בין אם זה נזק על ידי אדם אחר, על ידי רכוש שמפעיל אדם מסוים, על ידי ארגון ואפילו על ידי כוחות שאין לנו שליטה עליהם, דוגמא כוחות טבע.

כשאנחנו מבקשים לקבל פיצוי על נזיקין, ברוב המקרים התביעה תהיה דרך חברת הביטוח. כלומר, אנחנו נתבע את הצד השני אך מי שישלם לנו תהיה חברת הביטוח, מתוך הנחה שכל אדם הוא מבוטח, מתוך כוונה שהוא לא יצטרך לשלם את תביעת הנזיקין אלא שחברת הביטוח תעשה זאת עבורו, הרי אם הוא יצטרך לשלם לנו את הפיצוי, ייתכן מאוד שהוא ייאלץ לפשוט רגל. כמובן שבמקרים אחרים, כמו מקרים של אסון טבע, אנחנו נתבע את חברת הביטוח שתשלם לנו את מה שמצוין בפוליסה.

המשמעות של תביעת נזיקין היא, שעלינו לקבל פיצוי על הנזק שנגרם לנו, בין אם זה בגלל שמדובר באלמנט שדורש שינוי, דורש שיפוץ מסוים ובין אם זה בגלל שהנזק הוא כזה שמשפיע על איכות חיינו כך או אחרת, או על בריאותנו.

מתי נוכל לקבל פיצוי על נזק

צריך לומר, לא כל מצב מחייב שנקבל פיצוי. יש מקרים בהם אנחנו לא נוכל לקבל, מאחר ולא הצלחנו להוכיח שאכן נגרם נזק, ואם נגרם שחברת הביטוח אחראית לשלם לנו בגללו וכן שהנזק איננו משמעותי ברמה כזו שבאמת אנחנו אמורים לקבל כסף. המקרה האחרון מדבר על סיטואציות בהן, נזקים מהסוג שאנחנו תובעים בגללן, הם חלק בלתי נפרד מהסיכון שאנחנו אמורים לקחת, בין אם זה כשרכשנו מוצר או ביצענו פעולה מסוימת.

חשוב לומר, על מנת שנוכל לקבל פיצויים כמו שצריך, אנחנו חייבים לקחת עורך דין שמתמחה בנושא ומבין בו. כך אנחנו נוכל ליהנות משירותים אופטימאליים בתחום אשר יאפשרו לנו לעמוד בבית המשפט ולקבל את מה שבאמת מגיע לנו על פי הפוליסה ועל פי החוק.