פינת אוכל יוקרתית – מדוע משתלם לקנות פינת אוכל כזו

פינת אוכל יוקרתית – מדוע משתלם לקנות פינת אוכל כזו
כשאנחנו בוחרים לעצב את הבית שלנו, בין אם זה בית חדש ובין אם זה בית משופץ או בית קיים. אחד הדברים שאנחנו נצטרך לחשוב הם וכיצד לעשות אותם, זה לרכוש רהיטים אשר ישמשו אותנו גם מבחינה פרקטית וגם מבחינת עיצוב.

מן הסתם, אם מדובר בבית חדש, אז אנחנו נשתמש בריהוט שאנחנו קונים לצורך עיצוב המקום מאפס, על פי תוכנית העיצוב של הבית. אם מדובר בבית קיים, סביר להניח שאנחנו נחליף ריהוט כזה או אחר, כאשר הריהוט הקיים יהפוך ישן, יהיה לבלאי, או יהפוך לא רלוונטי עבורנו מסיבות כאלה ואחרות. יש מקרים רבים, בהם אנחנו גם נבחר להחליף ריהוט קיים בחדש, על מנת לשדרג את העיצוב של הבית.

אחת האופציות שעומדות לרשותנו לצורך כך, היא רכישה של פינת אוכל יוקרתית אשר תחליף את פינת האוכל שנמצאת אצלנו בשימוש או כאמור, אם מדובר בבית חדש, הרי שמדובר בפינת אוכל ראשונה שאנחנו נקנה.

כשאנחנו מדברים על פינות אוכל יוקרתיות, מן הסתם, הכוונה היא גם לכל מה שקשור לחומר וגם לכל מה שקשור לעיצוב של פינת האוכל. כמו כן, עצם זה שמדובר בפינה יוקרתית, אמור לבוא לידי ביטוי, הן באופן בו אנחנו מבקשים להשתמש בה מבחינה פרקטית, והן בכל מה שקשור לאופן בו הפינה תשתלב בבית מבחינת העיצוב הכולל.

לפני שאנחנו נסביר כיצד קונים פינת אוכל שעונה על הגדרות של יוקרתית, ואיך אנחנו מחליטים לבחור פינה כזו, חשוב להדגיש, עלינו להתייחס להיבטים שונים בתהליך הבחירה שלנו. עלינו להתייחס לתמונה הכללית, קרי המיקום בו אנחנו רוצים להציב את פינת האוכל, כמות האנשים שאמורים לעשות בה שימוש, הדרך בה אנחנו נשתמש בפינת האוכל לאורך זמן, וכאמור, כיצד אנחנו יכולים להציב את פינת האוכל, כך שיהיה לנו נוח וכן זה יתאים לעיצוב של המקום כולו.

כיצד רוכשים פינת אוכל

הגדרה של פינת אוכל יוקרתית היא לא חד משמעית. הרי ברור שחלק יטענו שפינת אוכל כזו היא יוקרתית, בעוד אחרים יטענו שמדובר בפינת אוכל פחות יוקרתית. יהיו שיקפידו על העיצוב, בעוד האחרים יקפידו על החומר. יהיה מי שיתייחס למותג ויהיה מי שיעדיף לראות בפינות אוכל של מעצבים פרטיים, כמשהו יוקרתי.

בכל מקרה, כשאנחנו מבקשים לרכוש פינת אוכל שתהיה יוקרתית, הרי שעלינו להתייחס למספר נקודות:

ראשית, עלינו לבחון את סוג החומר ממנו עשויה פינת האוכל. באיזה עץ מדובר ועד כמה הוא נחשב איכותי. אנחנו צריכים לבחור פינת אוכל מעץ מלא, עץ איכותי שיכול להחזיק מעמד זמן רב, הוא צריך להיות עמיד וחזק. זה אומר, בין היתר, שהעץ לא יכול להישרט, אמור להיות עמיד במים, אמור להיות עמיד מול חומרים שונים.

שנית, אנחנו צריכים לבחור פינת אוכל חזקה, כזו שאומנם ניתן לנייד אותו אך מדובר בפינת אוכל שהיא עם עץ איכותי, חזק, שניתן להעמיד עליו משקלים כבדים ומשמעותיים.

שלישית, אנחנו צריכים לבחור פינת אוכל בעיצוב ייחודי, יוקרתי, עיצוב שמתאים לסגנון שלנו. לשם כך, הרי שאנחנו צריכים גם לאפיין את העיצוב, את הקונספט שאנחנו מחפשים או מעצבים בעזרתו את המקום, וכן אנחנו צריכים לדעת כיצד להתאים פינת אוכל למקום בצורה נכונה. מן הסתם, שאלת העיצוב, היא שאלה סובייקטיבית, שכן כל אחד רואה אותו בצורה אחרת, כל אחד בוחר לעצמו עיצוב שמתאים לו ומן הסתם, כל אחד רואה עיצוב בסגנון יוקרתי בצורה שונה.