תקנון לאתר

תקנון לאתר

נראה כי האינטרנט היה קיים בחיינו מאז ומתמיד, עובדה זו מובילה לכך כי אנו מתקשים לדמיין את חיינו ללא האינטרנט ולמעשה אין כמעט היום פעולה שאנו לא מבצעים באמצעות האינטרנט. כך אנו רואים כי יותר ויותר יזמים פותחים אתרי אינטרנט מתוך מטרה להשתלב בתעשיית האינטרנט ולהציע את שירותיהם לקהל הלקוחות האדיר שיש בעולם האינטרנט. נראה כי מגמה זו רק תלך ותתחזק ועוד ועוד אתרי אינטרנט חדשים יפתחו כמו פטריות אחרי הגשם. אך גם אתר אינטרנט צריך לדעת כיצד לפתוח ועלינו לוודא כי אנו מכוסים מן הבחינה המשפטית כאשר העיקרון החשוב ביותר הוא לכתוב תנאי שימוש באתר אינטרנט שיכסה על כל ההיבטים המשפטיים של האתר. הדבר האחרון שאנו נרצה שיקרה הוא שיתבעו אותנו עקב העובדה כי התקנון לא ברור או לא מספיק מקיף. דברים אלו יכולים לקרות ולהוביל לבעיה חמורה היכולה לעלות לנו בממון רב.

האם כדאי לי לכתוב תקנון לבד?

תקנון לאתר הוא אחד המסמכים המשפטיים החשובים ביותר באתר שלנו ועלינו להתייחס אליו כבעל משמעות אדירה. התקנון קובע פעמים רבות כיצד יתנהל האתר שלנו, מה הן החובות שלנו ומה הם החובות של הגולשים באתר. כל טעות בתקנון יכולה לעלות לנו כסף רב ואנו חייבים לקחת זאת בחשבון. על כן לא כדאי לכם לזלזל בתקנון ולכתוב אותו לבד או אפילו להעתיק אותו מאתר אחר. חשוב להבהיר כי כל אתר צריך תקנון מותאם אישית הנתפר למידותיו של האתר. על כן כדאי מאוד לפנות אל ייעוץ משפטי בכדי לכתוב את התקנון ובכדי להבטיח כי הוא יהיה מקיף ושלם.

כיצד אבטיח כי הייעוץ המשפטי לכתיבת התקנון הוא ברמה גבוהה?

כבר הבנו כי תקנון לאתר כדאי לכתוב עם ייעוץ משפטי, אך כיצד נבטיח כי הייעוץ המשפטי שנקבל יהיה ברמה גבוהה? התשובה היא שעלינו להסתכל על הניסיון של העורך דין אשר מטפל בעניינו. בנוסף, אנחנו יכולים להסתכל על צבר הלקוחות של העורך דין וכך להתרשם מרמתו המקצועית. ככל שהעורך דין יהיה יותר מקצועי ויותר מנוסה כך אנחנו נוכל להיות בטוחים כי התקנון יותר איכותי ומגן עלינו בצורה מושלמת.