מה היא פגיעת עבודה?

אובדן כשור עבודה

פגיעה בעבודה, לפי ההגדרה בחוק ביטוח לאומי היא פגיעה שמזכה את האדם בגמלאות נפגעי עבודה, בתאונת עבודה, אובדן כושר עבודה או במחלה שפרצה בעקבות העבודה. עוד מה שיכול להיחשב לתאונות עבודה זה תאונה שקרתה למבוטח בזמן שהגיע מביתו לעבודה או בחזור ועוד.

להלן פירוט של תרחישים שנכללים כפגיעת עבודה בהם חשוב יהיה לנפגע לקבל תגמול ופיצוי הולם על כך לפי חוק.

בזמן עבודה- עובד ומבוטח שנפגע במקו העבודה שלו או ממש בסביבה הקרובה אליה בזמן שניסה להציל גוף או רכוש או לחילופין מנע נזק גופני ושל רכוש. גם בזמן שעבד נפגע ולא בגלל העבודה אלא מחפץ שהיה במקום או בסביבה הקרובה.

מבוטח השכיר – מבוטח זכאי לקבל פיצוי במידה שהוא וחבריו לעבודה סועדים בזמן הפסקה שנקבעה לפי המעסיק ולא עולה מעל שלוש שעות. כך גם בדרכו לעבודה ומהעבודה. כאמור גם בשעת מילוי תפקידו או ועקב מילוי התפקיד, וכן בדרכו למלא את התפקיד ובדרכו חזרה.

תקיפה בעבודה – גם תקיפה שהיא במסגרת העבודה, תקיפה מכל סוג שנחשבת לפגיעה בגוף ונפש האדם, אם היא גורמת לו את הנזק הזה והיא מצרכיה כאמור טיפול רפואי או נפשי.

מה לא ייחשב לתאונות עבודה?
תאונה שכביכול אירעה למבוטח בדרך היא לא תיחשב לתאונת עבודה, אם לדוג' הפסיק את דרכו המקובלת, סטה  סטייה של ממש ולא בהתאם למילוי המחויבות שלו כלפי המעסיק. ואם המעסיק עצמאי אז עשה פעולה שהיא לא במשלח ידו. אך במידה ועשה דברים כמו סטייה לצורך תפילה, מה שעושה מדי יום או הליכה וליווי של אחד מילדיו עד גיל עשר או ילד שפגוע שכלית וכו , זו נחשבת תאונה בדרך לעבודה והיא תאונת עבודה.