ייעוץ משפטי בנושא אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה

אחד המצבים המחייבים בהתייעצות משפטית הינו במקרים של אובדן כושר עבודה. חוסר היכולת להתפרנס, כמו גם הקשיים הפיזיים המתלווים אל מצב זה, בהחלט מעמידים כל אדם אל מול תחושה של לחץ, הן כלכלי והן נפשי. לכן, ייעוץ משפשטי בנושא אובדן כושר עבודה הינו השלב הראשון איתו יש להתחיל לפני שפונים אל הגופים המוסדיים והביטוחים לצורך קבלת פיצויים או גמלה.

מהו אובדן כושר עבודה?

כאשר אדם אינו מסוגל להמשיך בעבודתו, בין אם באופן מלא או חלקי, בין אם באופן זמני או קבוע, בשל מחלה, תאונה או נכות, הרי שמתרחש מצב בו קיים אובדן כושר עבודה וירידה או הפסקה של הכנסה קיימת. כל העובדים במדינת ישראל מבוטחים באמצעות ביטוח לאומי, ולחלקם אף ביטוחים פרטיים של חברות הביטוח. בעוד הביטוח הלאומי מספק ביטוח במקרים של נפגעים בתאונת עבודה בפועל, נפגעים בתאונת דרכים בדרך אל או מהעבודה, וכן נכות, הרי שפוליסות הביטוח הפרטיות הינן פרטניות יותר, ומספקות כיסויים בעבור אובדן כושר עבודה לכל סוגי העבודה או אובדן כושר עבודה לעיסוק בתחום ספציפי. הבדל עיקרי בין שני סוגי הביטוחים הללו, הינו בפרמיה או בפיצוי החודשי לו יהיה זכאי אותו אדם שאיבד את כושר עבודתו.

מדוע חשוב לפנות לייעוץ משפטי בתחום אובדן כושר עבודה?

תהליך המימוש של הזכויות הקיימות לאדם שנפגע ואינו מסוגל להמשיך ולעבוד כמקודם אינו פשוט. יש צורך להכיר היטב את כל הסעיפים ואת כל הפרטים והנהלים הן של הביטוח הלאומי והן של חברות הביטוח הפרטיות, על מנת לדעת כיצד לפעול ואיך לפעול. מבטוחים אשר אין להם את הידע הדרוש, יתקלו בקשיים רבים, דבר אשר יגרור בירוקרטיה סבוכה ולעיתים אף איבוד של זכויות הקיימות להם. באמצעות ייעוץ משפטי בתחום אובדן כושר עבודה, כל מבוטח יוכל לעמוד על הזכויות שלו, לקצר את התהליך ולהימנע מסיטואציה של דחיית תביעה. חשוב לזכור, כי חברות הביטוח הינם גופים כלכליים רווחיים, אשר עלולות להערים קשיים רבים בעת תביעה של ביטוח אובדן כושר עבודה.