כיצד עובדים בצורה בטוחה?

בטיחות בעבודה

בטיחות בעבודה היא אחד התנאים לקיום מרחב עבודה טוב, לקיום חלל ייצור בטוח וכמובן שהיא הדרך לשמור על העובדים שלמים ובטוחים בכל זמן במקום העבודה.

בשל כך חשוב לדעת כמה כללים מרכזיים לעבודה בצורה בטוחה ולהבין בד בבד כיצד אפשר לשמור על בטיחות במקום שבו עובדים.

אז מהי בטיחות בעבודה?

מושג זה נועד בעצם להעביר מיעד למנהלים אשר חייבים לשמור על מקומות עבודה בטוחים, ולשים לב כי מקום העבודה שלכם הוא כזה אשר מתנהל לפי כל התקנים, לפי אמצעי הבטיחות וההנחיות המדויקת של משרד הבטיחות והגהות הישראלי.

מושג זה מופנה בעיקר למנהלים בחלל העבודה כאשר הם אלה האמורים לשמור על סביבה בטוחה ועם בטחון העובדים.

אז מהם כללי הבטיחות במהלך העבודה:

הכשרה ולימוד – חשוב שבכל חלל ייצור תתבצע ההכשרה המתאימה לעבודה על מכונות ועבודה עם שלל כלים במהלך העבודה. באמצעות הדרכה נכונה תוך שמירה על כללי הבטיחות, כמו למשל עיגון מכונות בצורה נכונה למשטחי העבודה, עבודה עם מעצורים, הוראות עבודה בגובה, ועוד, כולם יאפשרו מקום עבודה בטוח יותר.

הנחיות בטיחות – חשוב מידי פעם בפעם לפנות את חברות המתמחות בבטיחות בעבודה על מנת לקבל מהן הדרכה בכל הנוגע לעבודה בגובה, עבודה עם כלים מסוכנים, עבודה בסביבה דליקה ועוד. בנוסף חשוב לשים לב כי החברה מקנה לכם את כלל הייעוץ, הציוד וההנחיות לעבודה בטוחה יותר.

התקנת ציוד בטיחות – עוד חשוב כי במקום העבודה יהיה ציוד בטיחות שישמור על העובדים והלקוחות ,כמו למשל: ציוד בטיחות אש, יציאות חירום, פסים מונעי החלקה, מעקות בטיחות, ועוד. בכך תוכלו לוודא כי הסביבה תהיה בטוחה.

שמירה ותרגול נהלים – שימו לב כי אתם מתרגלים במקום העבודה שלכם את כלל הנהלים, כמו למשל נוהל בטיחות מאש, נוהל בזמן הצפה, נהלי חירום בשעת מלחמה, נוהל בעת קריסה של קירות ועוד.

בדיקות בטיחות – חשוב להזמין את אנשי המקצוע המומחים בבטיחות וגהות להגיע ולבדוק את חלל הייצור והעבודה כאשר אנשי מקצוע אלה יוודאו כי אין סכנות שעלולות להפריע ולהזיק לעובדים ולרכוש במקום.

בחירת חברה טובה לשמירה על בטיחות במקום העבודה

על מנת לבחור חברה מעולה ומקצועית לשמירה על בטחון העובדים שלכם, חשוב לבחור חברה מנוסה, כזאת אשר יודעת לאפשר את כלל ההדרכות הייעוץ והציוד ששומר על הביטחון שלכם ושל הסביבה.